Srijeda 10. ožujka 2021., Gekas Arena – ugodno popunjena, vrijeme – divota svježine

SOKOLOVI : MOLAN, BADOVINAC, KRALJEVIĆ, FIJUCEK, SOLINA, HORVAT, KRAJAČ, PALIĆ
VODITELJ – IVICA CICO ROSTOHAR
ČEKIĆARI : BARBIR, ĆENDO, GENC, KRSTIČEVIĆ, OSTREŽ, MARŠIĆ, VRAČAR, SOPIĆ, PRUGOVEČKI, ŠUMANOVAC, TUTIĆ, GAŠPARAC
VODITELJ – IVICA BRNAS BRNKI

0-1 ŠUMANOVAC 14.MIN, 1-1 KRALJEVIĆ 19.MIN, 2-1 FIJUCEK 33.MIN
Najčešća je uzrečica, gotovo svakodnevna, joj kak mi nekaj fali. Nekome fali vremena, nekome love, nekome desna čarapa, nekome retrovizor na autu, nekome kulture, nekome sreće, pa onda nekome i zdravlja, morala, nekome strpljenja, nekome osmjeh, nekoj ljubav, nekom susjeda…ma svašta i svašta faliti može pa smo i mi jučer konstatirali kako nam fale prijatelji iz Clasica koji nisu srijedom tu. No, nadam se da smo i mi njima jučer falili! Posebno nam je nedostajao dragi naš Šicer koji je operiran i nadamo se njegovom skorom povratku u naše redove. Slično vrijedi i za Tomu Tomljanovića koji je privremeno kuhinju restača Dobar tek zamijenio krevetom u bolnici Sv.Duh. I Tomi želimo brz oporavak i povratak na njegovu standardnu poziciju! Pa na kraju priče eto i Sokolovima je nedostajalo brdo igrača – Zvone, Knapa, Keš, Hera, Pero, Edi, Ježo, Števa, Marči,Grga, Boki.. Ali šampioni se ne plaču nego hrabro ostave zadnju kap znoja na terenu iako su jučer jedva neki izašli no o tome u nastavku. Čekićari pak mnogobrojni i ozbiljnog pristupa. Očito im je čistačica prišapnula da nema kaj pošteno brisati u njihovim vitrinama pa su dečki odlučili valjda osvojiti kakav pristojan pehar! I sam početak igre bio je nagovještaj odlučnosti, zrelosti, posloženosti ali ne i efikasnosti. Već u 4. minuti bravuroznim podvaljivanjem Gegi gura Ćendu u mat poziciju, ali naravno i Molana Dudu nešto se pita! Nedugo eto nove zgode pred Sokolovskim golom no akciju Šumija nisu ispratili njegovi suigrači. Malo se pjenilo i pred golom Čekićara u režiji majstora trilera Josipa Palića, no iskusni i rutinirani Željko Sopić to rješava na sebi svojstven način. A sam Sopa u hokejaškom prodoru od gola do gola pogađa stativu u 8. minuti. Trese se gol, ali i Dudo kojeg su suigrači ostavili na vjetrometini! Ne puše mu samo u leđa sa Sljemena! Hakl je po riječima iz publike vrhunski. Gledatelji živnuli, a Sopić još bolje nalazi samog jurećeg Hrvoja Ćendu, no šut je otišao pored gola. Još bolja bila je akcija u režiji Šumija koji isto tako šalje u prazan prostor Ćendu, no Hrvoje gađa visoko, visoko. Očito nije to bio zlatonosni dan za jahača iz Krvavca. Što su sve Čekićari propustili u prvih desetak minuta… Zlato za strijelca… A onda kao što sjedne u svoj MIG i krene u proboj zvučnog zida tako je u 12. minuti Darko Šumanovac Šumi krenuo ka golu Žutih i briljantnim potezom doveo svoju momčad u vodstvo ! Vrlo zrelo, koncentrirano i okomito igrali su u tim početnim minutama Crni. Pa i stvorili su više šansi nego u zadnjih pet utakmica. No djelić popuštanja voluntativnog elementa i eto ti strijela s druge strane koja pogađa metu! Prekrasno su otvorili koridor Solina i Palić, a još bolje Fijucek koji visokom, oštrom loptom gađa osječku kometu Filipa Kraljevića Fiću i na semaforu svijetli 1-1! Sada Sokolovi preuzimaju inicijativu. U 20. minuti Sinke pokušava, ali rezultata se ne mijenja. U 30. minuti Palić pogađa stativu. A kad se mačak mota oko vruće kaše onda nešto i bude. Tako je u 33. minuti Alan Fijucek Garinča u ritmu korak po korak, rola po rola i eto ti velemajstorskog gola! Šutina u 90, samo sa eurorazmjenu! Dugo dugo neviđeno na ovim prostorima! No, bude se opet Čekićari i nesretni Ćendo u 36. minuti pogađa stativu. U 41. minuti bilježimo ono što bi trebao biti obrazac ponašanja. Rene Solina u maniri engleskih gentlemana sam priznaje i zove faul na Sopiću. Bravo istinski gospodine i sportašu! Burno je pred Molanovim golom bilo u 46. i 48. minuti kada prekrasnu akciju Sope i Gegija pa do slobodnog Šumija koji šalje loptu na drugu stativu ali opet Ćendo ne gura loptu u mrežu, da bi koju minutu kasnije zrelu priliku imali i Pruga i Slaven Ostrež, no to je taj dan kada je Čekićarima falila sreća i spretnost! Imali su i Sokolovi zrele prilike za konačni mat iz pozicija Siniše Krajača i Alana Fijuceka, no lopta je šetala po crti. Nažalost pred kraj tekme ozljedili su se Mladen Horvat Dido i Josip Palić. Iskretanje zglobova malo će ih odmaknuti od terena, ali čvrstim momcima želimo brzo lizanje ozljeda i povratak na zeleni tepih! I tako je završila jedna vrlo dobra tekma. Puna doživljaja, šansi, dobrih poteza na veselje Sokolova! U nastavku nas je lijepo počastio Cico Rostohar uz domaće specijalitete i granirano predobrom orehnjačom! I na kraju pozdrav našem Darku Geli u Crnoj Gori kao i Šicku u Vinogradskoj bolnici uz želju za što bržim druženjem!
KAKO SU IGRALI BY DUDO MOLAN :

SOKOLOVI

DUDO - simpatično neprobojan, osim kaj ga je Šumi špicom poderal uz pomoć stative
DIDO - strašno važan kotačić u zbijenoj obrani Sokolova, ozljeda nadajmo se kraćeg vijeka
SINKE - požrtvovan i pravovremen, blokirao nebrojeno puta
BAĐO - smiren i odgovoran, pametovao mirom i zatvarao na vrijeme
RENE - radilica i maratonac uz svo znanje koje posjeduje
JOŽA - daj mu loptu i imaš miran napad, obrambeno krpao
FIC - zabio za pogodak kola, odigrao za ekipu kak se šika
FIĆO - ide na nitro, podređen ekipi i takvog ga trebamo, kod gola reakcija golgetera

ČEKIĆARI

TONČI - nekoliko bravuroznih obrana
LEO - gine za ekipu, ali nadoknadio probojima po desnom boku
TUTA - tražio svoju poziciju i u napadu; opasan i odlučan
SOPA - ekipa je s njim dobila glavu i rep, u napad kreče sa tri ideje, samo da mu se ponudi rješenje u prilazu