SOKOLOVI : MOLAN, NOVAK, KRALJEVIĆ, BOKOR, HERAKOVIĆ, PERIĆ, HORVAT, K.KEKELJ, KRAJAČ, SOLINA, S. BRNAS, FIJUCEK
ČEKIĆARI : ŠOBAN, KRSTIČEVIĆ, MARŠIĆ, VRAČAR, ĆENDO, PERKOVIĆ, RANČIĆ, ŠUMANOVAC, PRUGOVEČKI, OSTREŽ, PLAVŠIĆ
2-0 ĆENDO 46.MIN
2-1 KRALJEVIĆ 52.MIN
NOTARIO I SVESRDNO POMOGAO – DAVORIN KEKELJ - JEŽO
NENADMAŠIV FOTOSTILIST NOVOG OBJEKTIVA - OZREN LETICA OZI
Naš je Gegi, pisac lakog pera na zasluženom punjenju solarnim zrakama. Previše je toga prevalio preko svojih leđa ovih dana; od izdavanja knjige, svoga rođendana, a potom i promociju te divne monografije kojom se ne mogu pohvaliti niti neki veći nogometni klubovi. Kad smo kod velikih klubova, a i današnjeg datuma, zgodno je spomenuti da nakon što je komunistička vlast 1945. godine dekretom ukinula najpopularnije predratne zagrebačke nogometne klubove Građanski, HAŠK i Concordiu zbog igranja nogometnog prvenstva za vrijeme NDH, nogometni klub Dinamo osnovan je 9. lipnja 1945. kao nogometna sekcija Fiskulturnog društva Dinamo, koja od 1949. godine djeluje kao samostalni nogometni klub. Od Građanskog je Dinamo preuzeo plavu boju dresova, većinu igrača i navijača te nadimak purgeri, a i grb kluba je napravljen po uzoru na grb Građanskog. Preuzeo je i El Clasico mnogo Dinamovih igrača koji sada jure tim predivnim zelenim travnjakom, griju kožne sjedalice klupa za rezervne igrače i mijenjaju rezultat na semaforu Gekas Arene. A u predvečerje istog tog dana, ali 76 godina kasnije, otpočeo je još jedan clasico, vrijedno bilježen noticama vrijednog Ježe. U 2 minuti pokušao je šepavi naš Garinča, ali Šobi na mjestu. 4. minuta Kešov obećavajući prodor, ali top u nogama nišani pored gola. U 5. minuti Garinča ponovno u „nije neka šansa“ prilici kak bi hakleri rekli, Šobi već svladan, ali sa crte Ćendo spašava Čekičare.Kroz apsolutnu inicijativu u 9. minuti pokušava Sinke, a prvi pokušaj Čekičara bilježimo u 15. minuti preko Slavena, ali Dudo skida. Već u 20. minuti krasna velikonogometna akcija kada Alan ubacuje sa lijevog boka poluvisoku loptu na glavu Fiće, ali gađa ravno u ruke Šobija.Odma nakon toga na drugoj strani Aco opasno puca, ali Dudo na mjestu. Gol visi u zraku, redaju se šanse. Kada se očekivala realizacija Alana nakon Kešovog brišućeg leta po lijevoj strani, Šobi ponovno skida. I onda 33. minuta, krasnom dubinskom loptom Perković pronalazi Ćendu na drugoj stativi koji lagano gura špicom kraj nemoćnog Dude – 1:0 za crne. U 36. minuti evo i Here u šansi, pa 38. minuta mrtvac za Keša, ali fenomenalni Šobi brani. I kako to obično biva, ko ne zabije, taj dobije, u 46. minuti predivan dupli pas Lujo – Ćendo i gol za 2-0. Sokolovi nokautirani, Stipe podiže agresivu, Sinke ubrzava pas, Dido, Boki,Rene i Pero dižu trku, a s druge strane Pruga, Šumi, Toni i ostali podižu obrambenu odgovornost. Zaredale su prilike za crne, ali slijedi korner za žute iz kojeg Fijucek filigrantskom preciznošću pogađa Fiću u skoku za 2:1. Izjednačenje je izgledno nakon slobodnog udarca kada Stipe kratko dodaje za Sinkea, ovaj kao iz topa i kad smo već vidjeli loptu u golu, pojavio se Leo i trakom za kosu skida iz rašlji. Stariji brat Brnas slavi, a Šicer svjestan „da je to taj dan“ kad jednostavno pružiš ruku „protivniku“ i priznaš pobjedu koju su Čekičari posvetili Geli u teškim trenucima gubitka oca. Odigralo se i treće poluvrijeme, pobjednici se unaprijed znaju, ali i na tom polju vidni napredak u igri Čekičara. Bravo i čestitke Čekičarima na povratak u neizvjesnost, a Sokolovima ostaje gorak okus u ustima, što od poraza, što od točenog, konzerviranog ili flaširanog piva. Živjeli uz sljedeću srijedu kada je na rasporedu „KUP ŠESTINSKOG ZVONARA“.