Srijeda 12. listopada 2022., Gekas Arena – veselo društvo u VIP loži, vrijeme – nevjerojatno ugodno za igru, čak bi se reklo idealno

SOKOLOVI : MOLAN, KRAJAČ, S.BRNAS, FIJUCEK, BOKOR, GREGORIN, K.KEKELJ, SOLINA, PALIĆ, KRSTANOVIĆ, STARČEVIĆ, HORVAT,

VODITELJ – ŽELJKO STARČEVIĆ ŠICER
ČEKIĆARI : PLAVŠIĆ, VRAČAR, MARŠIĆ, ĆENDO, MARTINOVIĆ, KLAKOČER, GELO, SOPIĆ, ŠUMANOVAC, OSTREŽ

VODITELJ – LEO KRSTIČEVIĆ
1-0 K.KEKELJ 10.MIN, 2-0 K.KEKELJ 12.MIN, 3-0 KRSTANOVIĆ 25.MIN, 3-1 MARTINOVIĆ 32.MIN, 3-2 MARTINOVIĆ 36.MIN
DEŽURAN U DESK SLUŽBI – MLADEN GENC
JEDAN JEDINI ZA OBJEKTIVOM – OZREN OZI LETICA
Možda su neki iskoristili vikend za nabavu plavih Zg vrećica za mješoviti komunalni otpad. Možda su neki zabrazdili u šumu po vrganje. No većina nas bila je na Gekas Areni kako bi obilježila povijesni trenutak. Dame i gospodo krenuo je Hodomet – hodajući nogomet koji predstavlja budućnost svih nas inficiranim nogometitisom! Za neke bližu, a za neke malo dalju budućnost, no bitak je da sve do svoje pokretnosti možemo uživati u čaroliji nogometa. Da, dobro ste čuli. Naš je Klub postao referentno mjesto za Hodomet u Hrvatskoj. Neka od osnovnih pravila – nema trčanja, nema kontakta - duela, nema igre glavom, igrač ne smije ući u kazneni prostor, a golman ne smije napustiti svoj prostor. Znam mnoge koji su još tijekom aktivnih godina haklanja bili preteča Hodometa. Prvi mi na pamet skače bravurozan majstor sitnog driblinga i dodavanja u trepavicu. Damir Backović Backo ! Znalac koji je to radio lagano, kao da hoda i ne pamtimo njegov smrad znoja ! I među nama danas već ima ozbiljnih kandidata za prvi sastav momčadi plus 50 i plus 60 ! Zato živjela naša produžena karijera na zelenom travnjaku ! A ovoga puta tko nije došao na Gekas Arenu može biti nesretan jer večer u kojem je lepršala ljepota hakla, nadmudrivanja, poteza, šansi, obrana golmana i sve što čini dijapazon krasotica malog nogometa bilo je na pladnju majstora u obje momčadi ! Za izvedbu svima veliko hvala jer osjetiti sve to iz prvoga reda je neprocjenjivo ! Prvu zgodu na utakmici imao je Aco Vračar, koji se toga ni ne sjeća, no njegov je kum Leo jasno precizirao promašaj prevelikim razmišljanjima o menađerskim vodama u koje je Aco uplovio. 10. minuta pak nudi čudesan pogodak Krešimira Kekelja Keša u maniri Ibre iz najboljih dana. Sama gđa Milka Babović prokomentirala bi vjerojatno da se radilo o dvostrukom axelu i udaranju lopte kontra zakona fizike tako da gol postaje golčina za sva vremena ! Sve je to Keš za dvije minute poduplao fantastičnim okretanjem nakon perfekcije dodavanja Josipa Palića, kojemu je to kao dobar dan ! Iako izjednačeni, iako nikako potlačeni, Čekićari u znatnom rezultatskom minusu. Slijede dvije prekrasne akcije u režiji Klakočera no završnica u redovima Crnih nije nikakva i pogotka nema. Ćendo će sanjati priliku is koje je nesebično htio dodati Klaki, a mogao je lakše zabiti. 17. minuta bit će važna jer se pojavljuje Damir Perić Pero koji zbog ozljede već dugo nije u sastavu. Čuje se Pero vrati se ! Nadahnuo je Pero svoje Bijele jer je Stipe majstorski uposlio Didu Horvata, ali Darac Plavšić paradom sprječava povećanje vodstva. Na njegovu žalost u 25. minuti Kiki Krstanović fenomenalno dolazi nakon duela sa Šumijem u poziciju šute i nepogrešivo gađa malu mrežicu. Oho ho, vidi vidi to ! 3-0 a Čekićari ništa lošiji. Krstičević s klupe bodri. Klako i Sopa vežu i dodaju gas. Sokolovi kolektivno padaju, iako suvereno brane svoj dio terena. Zastor konačno pada nakon Martinovićeve borbe i uspješnog šuta, da bi Miro uz malu pripomoć Dude i po drugi puta poentirao. Čekićari se vraćaju na trasu koja nudi bolji izgled. Maršira se preko Šumija i Gele, no Dido, Sunke i Stipe odbijaju pokušaje završnice Ćende, Ace i Luje. U nekoliko zgoda nema pokrivanja druge stative i Čekićari ne uspijevaju izjednačiti. Pred kraj susreta bilježimo fantastične obrane Darca Plavšića koji je skinuo nevjerojatno izuzetan pokušaj Jože, no Darac u padu kontra rikom vadi loptu iz rašlja! D asu golmani bili na izuzetnoj visini pokazao je i Dubravko Molan spasonosnom obranom u 58. minuti kada kroti Martinovićev pokušaj za izjednačenje! Sve u svemu doista ljepotica od utakmice. Tempo strašan. Puno divnih golova. Čudesnih obrana. I ono što je najvažnije mirnog tonaliteta !